Verscholen in de bergen bij Gyeongju ligt Golgulsa, een bijzondere boeddhistische tempel die deels in de rotsen is gebouwd. Tijdens een temple stay (tempelverblijf) maak je hier kennis met het dagelijkse leven van de monniken. Je ervaart de rust van de natuur, leert meer over boeddhistische tradities en neemt deel aan activiteiten die al eeuwenlang onderdeel zijn van het tempelleven.
Kamers Je overnacht in eenvoudige kamers die passen bij de traditionele tempelomgeving. Ze zijn eenvoudig ingericht en je slaapt op een Koreaanse futon op de vloer. Je deelt een kamer met andere reizigers, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen mannen en vrouwen. De eenvoud van je verblijf helpt je om afstand te nemen van de dagelijkse drukte en volledig op te gaan in de ervaring van het tempelleven.
Faciliteiten Het tempelverblijf draait vooral om de unieke activiteiten die je samen met de monniken beleeft. Je programma begint met een demonstratie van Seonmudo, een traditionele Koreaanse zen krijgskunst, gevolgd door een introductie over tempelregels. Daarna neem je deel aan Seonmudo training, maak je de 108 buigingen en geniet je van een vegetarisch tempeldiner.
De volgende ochtend start je vroeg met een boeddhistische ochtenddienst en meditatie. Je maakt een wandelmeditatie door de bergen, ontbijt met vegetarische tempelgerechten en volgt opnieuw Seonmudo training. Soms sluit je af met een theemoment met een monnik voordat je rond het middaguur weer uitcheckt.
Δ