- U bevindt zich hier:
- ... Home
- Veelgestelde vragen
Alles dat je moet weten over camper reizen
Veelgestelde vragen Camperreizen
OutSight Travel organiseert camper reizen naar verschillende verre bestemmingen voor avontuurlijke reizigers die veel vrijheid willen. Wil je lang of wil je kort? Bepaal je graag zelf hoe lang en met wie je reist? Wij regelen de camper en extra overnachtingen en excursies waar nodig. Je gehele camperreis geregeld van A tot Z.
-
Het reizen per camper biedt een enorme vrijheid. Je hebt altijd alles bij de hand, een hapje en een gekoeld drankje onderweg, maar ook een toilet en uiteraard je slaapplaats. Je stopt waar je wilt en overnacht op de mooiste plekken midden in de natuur. ’s Ochtends kun je heerlijk in de frisse buitenlucht ontbijten. ’s Avonds zit je wellicht tot in de late uurtjes buiten voor de camper bij de barbecue of bij je eigen kampvuur. Een heerlijke manier om te reizen toch?
-
Dit hangt af van de bestemming. Voor Canada geldt je vanaf mei/juni een reservering kunt maken voor vertrek vanaf maart (het volgende jaar) en de daaropvolgende 11 maanden.
Vanaf de datum dat je een camper kunt boeken voor het volgende seizoen zijn alle vroegboekkortingen bekend en deze kortingen kunnen aanzienlijk zijn. Het is dus raadzaam om zo vroeg mogelijk je reservering te maken om vele honderden euro’s voordeel te hebben.
-
Dit betekent dat de prijs flexibel is en iedere week kan wijzigen. De verhuurder bekijkt wekelijks voor welk campertype veel vraag is en op welke locatie de meeste campers in voorraad zijn. Op basis van deze gegevens worden de flexprijzen iedere week per voertuig en per locatie aangepast. Des te vroeger je boekt des te lager de prijs. In de offerte die wij sturen vermelden we de prijs die op dat moment geldt. We vermelden ook meteen tot welke datum deze prijs geldig is.
-
Het is toegestaan om met uw normale B-rijbewijs een camper te besturen in de Canada. Je hebt dus geen zogenaamd ‘groot’ rijbewijs nodig. Ook niet voor de grote ‘A-klasse’ campers.
In Europa is het vaak wél verplicht een groot rijbewijs te bezitten voor het rijden van campers boven een bepaald gewicht. Indien een speciaal rijbewijs nodig is om een camper te besturen wordt dit duidelijk aangegeven.
Een internationaal rijbewijs (verkrijgbaar bij de ANWB) is voor enkele landen noodzakelijk. De aanschafkosten zijn echter beperkt waardoor het geen kwaad kan ongeacht lokale regelgeving er een mee te nemen. Het kan lokaal de communicatie alleen maar ten goede komen.
-
Het rijden met een camper is absoluut niet moeilijk. De campers zijn veelal uitgerust met stuur- en rembekrachtiging waardoor de besturing zeer eenvoudig is. In Amerika en Canada zijn campers in de meeste gevallen automaten.
De wegen en parkeerplaatsen zijn in deze landen er op ingesteld. Je hoeft je geen zorgen te maken dat je niet mobiel zult zijn tijdens de reis. Je kunt zonder problemen op de meeste plekken komen!
De lengte, hoogte en breedte van de camper wijken uiteraard wel af van een standaard auto. Hou dan ook tijdens het rijden in de gaten hoe hoog, lang en breed de camper is. Rijden onder bruggen, takken, de overkapping bij een benzinestation, die vaak te laag zijn, kan fataal zijn voor de airco op het dak!
-
Bij alle verhuurders uit ons aanbod is het mogelijk om beddengoed en een keukeninventaris bij te reserveren. Je hoeft dit dus niet zelf mee te nemen. Wij nemen de inventarissen standaard mee in de (online) offerte.
-
Als OutSight werken wij samen met meer dan 80 verhuurders wereldwijd. Per bestemming heb je vaak de mogelijkheid te kiezen uit diverse verhuurmaatschappijen.
Wij beoordelen de camperbedrijven op basis van onder andere kwaliteit, leeftijd van de campers en serviceniveau. Dit is de basis waarop wij de camperbedrijven kwalificeren als premium, goed, basis, budget of backpacker kwaliteit.
Met deze informatie kun je zelf bepalen welke verhuurder aansluit op je wensen. Twijfel je? Vraag gerust ons advies, wij helpen je graag met het maken van de juiste keuze.
-
In Canada is een eerste (hotel)overnachting verplicht gesteld door de verhuurmaatschappijen. Men wil dat je uitgerust aan het camperavontuur begint. Dit is meteen een mooie gelenheid om geen maar twee nachten in de stad te verblijven. Zo heb je een volle dag om niet alleen bij te komen van de vlucht maar kun je meteen ook de stad verkennen. Als OutSight kunnen we zowel de transfers, hotelovernachtingen of tours voor je orgarniseren.
-
Het is aan te raden om bagage in opvouwbare koffers/tassen te vervoeren. In de campers is weinig ruimte voor harde koffers. Soms kunnen koffers (op eigen risico) achtergelaten worden bij het verhuurstation. Je moet dan wel de bagage relatief snel en gehaast weer inpakken bij het inleveren van de camper.
-
Het benzineverbruik verschilt. C Klasse campers (met een alkoof) rijden ongeveer 1 op 5. A Klasse campers (grote busmodellen) zijn minder zuinig en campervans (kleine busjes) zijn weer een stuk zuiniger. Natuurlijk is ook de omgeving mede bepalend. Rijd je in de bergen dan zal het verbruik van de camper hoger zijn dan op vlakke wegen.
-
De verzekering is per camperverhuurbedrijf anders geregeld. Vaak heb je nog een eigen risico. Je kunt dit eigen risico in bepaalde gevallen afkopen met een verzekering van de verhuurder, of je kunt gebruik maken van de camperverzekering die wij voor je af kunnen sluiten.
-
Ja, er wordt een borg gevraagd die je veelal dient te voldoen per creditcard. Houd er dus rekening mee dat je limiet toereikend is. De creditcard dient op naam van de hoofdbestuurder van de camper te staan.
-
Nee, je bent vrij om te gaan en staan waar je maar wilt. Alleen je begin- en eindpunt zijn bekend en verder kun je de reis geheel naar wens invullen. Dat is dan ook de grote charme van het reizen per camper: je hebt alle vrijheid in je eigen huis op wielen!
-
Met een camper mag en kun je niet zo hard rijden als met een auto. Natuurlijk wil je op reis ook niet alleen maar rijden. Er valt zo veel te zien. Daarom raden wij aan om een gemiddelde afstand van 150 mijl / ca. 250 km per dag aan te houden. Dit neemt ongeveer 3 tot 4 uur rijden in beslag. Je hebt dan nog voldoende tijd beschikbaar om de bezienswaardigheden te bekijken, het doen van boodschappen en andere activiteiten.
Uiteraard is het geen probleem wanneer je op een ‘saaie’ weg een dag extra kilometers maakt, maar je zult merken dat je dan vaak de volgende dag graag wat meer rust neemt.
-
Hierin bent je als reiziger geheel vrij. Het reizen per camper is vooral ideaal wanneer je graag vrijheid wilt hebben. Je kunt gaan en staan waar je wilt. Als alle campings vooraf gereserveerd zijn, is een deel van de vrijheid uiteraard al weggenomen.
Voor de meeste campings is het niet noodzakelijk om vooraf te reserveren. Ze zijn groot van opzet en beschikken over veel capaciteit. Vaak is het voldoende om een dag voor aankomst even telefonisch contact op te nemen. Op basis van je creditcardgegevens maak je dan een reservering en ben je zeker van een plaats op de camping.
Sommige campings dienen wel ruim van te voren geboekt te worden. Het betreft dan de zeer populaire bestemmingen. Zo zijn bijvoorbeeld de campings in Canada bij Jasper en Banff en in de Verenigde Staten rondom Yosemite National Park in Californië en ook de Mather Campground bij Grand Canyon erg populair. Een reservering vooraf is absoluut aan te raden.
Ook tijdens de nationale feestdagen (bijvoorbeeld Canaday Day op 1 juli en Independance Day op 4 juli) is het raadzaam de campings tijdig te reserveren.
De meeste campings accepteren pas reserveringen vanaf een half jaar voor aankomst. Men vraagt creditcardgegevens als borgstelling. Je dient er wel rekening mee te houden dat men annuleringskosten in rekening brengt wanneer je niet arriveert.
-
Als je op een camping staat sluit je de camper normaal gesproken aan op onder andere het stroomnetwerk (vaak onderdeel van een zogenaamde full hookup). Dit betekent dat alle apparatuur gewoon op stroom werkt. Ben je niet aangesloten op het stroomnetwerk dan werkt de apparatuur van de camper op de accu. Zo kun je, afhankelijk van de hoeveelheid stroom die jee verbruikt, een aantal dagen staan zonder generator nodig te hebben. Wil je de airconditioning en/of de magnetron gebruiken als je niet op het stroomnetwerk bent aangesloten dan heb je geen generator nodig. Anders zul je deze waarschijnlijk niet gebruiken.
-
Met de campers uit ons aanbod zul je aan 30 ampère voldoende hebben.
-
Wanneer je met een camper reist, heb je een ruime keuze qua maaltijden. Je kunt zelf een hamburger klaarmaken op de barbecue op de camping. Maar je kunt uiteraard ook eten in een restaurant. Het zelf bereiden van een maaltijd betekent uiteraard dat je de kosten beperkt kunt houden. Dit is een voordeel wanneer je per camper reist: je hoeft niet iedere dag uit eten te gaan.